Będzie mi niezmiernie miło, jeśli podzielicie się ze mną komentarzami, wrażeniami, wdacie się ze mną w dyskusje i polemiki.

Dziękuję za każdy komentarz, za każdy ślad, który zostawiacie.

To, że czytacie moje recenzje i książki, które subiektywnie acz z wielką szczerością i przyjemnością staram się ocenić, oraz to, że chcecie mi o tym powiedzieć, jest dla mnie najpiękniejszą nagrodą.

sobota, 20 stycznia 2018

O żywotach nierdzewnych

"Rdza" Jakub Małecki 10/10


O jakże piękna książka trafiła w moje ręce. Jak dyskretnie można podążać śladami dwóch żywotów oplecionych prostotą, tragedią, jasnością i mrokiem życia, dramatycznych wydarzeń czy niezwykłych zwrotów akcji. Przepiękna polszczyzna z ulubionymi przeze mnie powtórzeniami, podkreśleniami i brutalnością komentarzy budowanych tylko naszymi przekleństwami. Jak to się dzieje, że potrzeba nam Kuby Małeckiego, żebyśmy dostrzegli, jakie to najzwyklejsze ze zwykłych życie może być proste. I jakie jednocześnie niezwykle skomplikowane. 


Łapanie się na wykrzykiwaniu zaskoczenia, na wstrzymywaniu oddechu, na kibicowaniu w prostych prowincjonalnych decyzjach i wyborach to dla mnie oznaka literatury, którą powinnam była przeczytać. Po "Rdzy" nie jest się już takim samym. Teraz nadrobię "Dygot" i "Szepty". Potem będę czekała na kolejny zachwyt. Warto czekać, jestem przekonana.

Wydawnictwo: Sine Qua Non, 2017 
Liczba stron: 288

1 komentarz:

  1. kasia.och@interia.pl27 czerwca 2018 10:52

    Nienawidzę Cię❤ polecone, zamówione, wczoraj odebrane...., dzisiaj nie mam co czytać .
    A nawet gdybym miała, to chyba nie chcę. kasia.och

    OdpowiedzUsuń